O firmě

Historie

Firma Jindřich Tauchman SWS vznikla v roce 1991. Zpočátku sídlila v pronajatých prostorách po přidružené výrobě Státního statku Vysoké nad Jizerou, kde začala vyrábět hliníkové žebříky a lešeňové sloupy vlastní konstrukce. Firma se rychle rozvíjela a v roce 1995 přesídlila do vlastních prostor. Výrobní program se rozšířil o celou řadu žebříků, schůdků, lešení, stavebních opěr a také o konstrukce foliovníků nebo mobilních posedů.

Zaměření firmy na výrobu hliníkových svařovaných konstrukcí se ukázalo přínosné, protože hliník pro svoji lehkost, pevnost a korozní odolnost nacházel stále širší uplatnění v nejrůznějších oblastech lidské činnosti.

Poloha firmy v podhůří Krkonoš také předurčila její další vývoj. Ve spolupráci s horskou službou byly vyvinuty saně za sněžného skutra, které pomáhaly během krátké doby zásobovat odlehlé a těžko přístupné horské boudy. Rozvoj zimních sportů inspiroval i další výrobky jako nejrůznější držáky a koše na lyže a snowboardy na sněžné skutry, čtyřkolky i auta, ale hlavně stojany na zimní sportovní vybavení do půjčoven a posléze i do soukromých objektů.

Významným mezníkem pro firmu bylo v roce 1998 zahájení výroby čtyřdílných nastavovacích žebříků pro záchranáře. Stali jsme se první českou firmou na trhu, která nabízí tyto žebříky atestované podle nově schvalované evropské normy. Tento výrobek nás přivedl k úzké spolupráci s hasičskými sbory a posléze i občanským sdružením Český hasič. Tato spolupráce přinesla vznik dalších výrobků jako bedny na nařádí, vestavby do aut, trhací háky a nakonec speciální žebříky pro hasičský sport.

V roce 2003 byla navázána spolupráce s firmou Castolin, která přinesla další firemní aktivitu, a to prodej svářecích materiálů firmy Castolin a poradenskou činnost. V neposlední řadě se výrobní možnosti rozšířily o technologii práškového navařování,která přinesla možnost svařování a oprav litinových součástí.

Kvalita

V roce 2006 získala firma certifikát ISO 9001. Samozřejmostí je neustálé zvyšování kvalifikace pracovníků.

Co nabízíme

V současnosti je hlavní činností firmy sváření metodou TIG hliníku, nerezu a titanu. Mimo to nabízíme práškové navařování, svařování litiny.

Náš výrovní program zahrnuje nejen širokou škálu vlastních výrobků, ale jsme schopni provést svářečské práce v kooperaci nebo na zakázku. Dodáváme výrobky podle předané dokumentace, případně jsme schopni zpracovat celou zakázku včetně výrobní dokumentace v programu Varicad a zajistit statický výpočet v případě zájmu. Provádíme i opravy hliníkových nerezových a titanových součástí.

Těšíme na spolupráci s vámi!