Konstrukce na foliovníky

Konstrukce na foliovníky a polykarbonátové kryty jsou vyráběny v této základní podobě již od 90.let. Tvar konstrukce vychází z klasického provedení skleníku, které napomáhá dobrému rozptylu světla a tím zajištění světelné pohody pro pěstované rostliny.

Základem konstrukce je žebřo z hliníkového jeklu, které je propojováno pěti 1 m dlouhými propojemi utaženými šroubovými spoji. Tím je dána vysoká tuhost a stabilta konstrukce a možnost vytvářet snadno konstrukce různých délek.

Při montáži nepotřebujete žádné speciální vybavení. Celá montáž je založena na šroubování a utahování šroubových spojů. Jednoduchost montáže i demontáže a skladnost celé konstrukce (jedná se o jednotlivé tyče jeklu, pouze rám s oknem a dveřmi zůstává v celku) ocení zvláště ti, kteří chtějí z jakéhokoliv důvodu v době vegetačního klidu konstrukci uklidit pryč z pěstební plochy. Do čelních stěn konstrukce je možné umístit rám pro okno nebo dveře (dle přání zákazníka dveře z obou stran), do střechy kteréhokoliv pole je možno na přání umístit střešní okno.Všechny otvory mají pevný rám, takže i v případě pokrytí folií můžeme použít střešní okno a navíc na rámu snadno umístíme automatické otvírače.

Velkou předností naší koncepce je možnost stejnou konstrukci potáhnout dle přání folií (obal je dodáván ušitý na míru konstrukce) nebo polykarbonátovými deskami . Vše je dodáváno jako stavebnice včetně krycích lišt a veškerého spojovacího a montážního materiálu, ale je možno objednat i dodávku včetně montáže (v případě polykarbonátového krytu práce s deskami vyžaduje již určitou zkušenost a řemeslnickou zdatnost). Tuto koncepci ocení zejména zakazníci, kteří začnou pěstovat pod folií a během doby se rozhodnou pro polykarbonátový kryt. Životnost folie je zpravidla tři až pět let a po této době je možno jednoduše změnit délku konstrukce nebo způsob pokrytí, aniž bychom ztratili cokoli z původní hodnoty konstrukce. Také v případě,že dojde k poškození kontrukce vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek je možné snadno a rychle vyměnit poškozený díl.

Další předností námi dodávaných krytů, ať jsou pokryté folií nebo polykarbonátem je, že nevyžadují žádné náročné stavební přípravy. Doporučujeme konstrukci umístit na rám ze dřevěnýcn hranolů nebo betonových tvarovek, který dobře zakotvíme k zemi a k němu konstrukci jednoduše přišroubujeme. Tento způsob nám umožní přemístit konstrukci v případě potřeby na libovolné místo v zahradě nebo na předem připravený záhon.

 

Zebriky - SWS Tauchmann
Zebriky - SWS Tauchmann
Zebriky - SWS Tauchmann

V této kategorii není vloženo žádné zboží, protože se jedná o produkt, který vyrábíme na základě Vašich individuálních požadavků. Proto nás prosím kontaktujte pro upřesnění Vaší objednávky.